Sertleşme Bozukluğunda Kök Hücre Nasıl Yapılır?

Yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin penis içine enjekte edilmesinin sertleşme fonksiyonlarını düzelttiği tespit edilmiştir. Çalışmaların hemen hemen tümünde kök hücre uygulamaları penis sinir hasarı, damarsal yetmezlik, şeker hastalığı ve yaşlanmaya bağlı sertleşme sorununu düzelttiği belirlenmiştir.

Genel veya lokal anestezi altında ameliyathanede hastanın karnından 100-150 cc’lik yağ çekiyoruz (Lipo aspirasyon yöntemi ile).

Ardından bu yağı aynı seansta ameliyathanede özel kitler ile 30 dakikada  hücrelere ayrıştırıyoruz. Hiçbir şekilde ilave bir enzim, ilaç kullanmıyoruz.3

Ayırdığımız hücre konsantrasyonunu direkt enjeksiyonla hastanın penisine (korpus kavernozumlara) veriyoruz.

 İşlemden sonra hastanede kalmak gerekmiyor. Aynı gün 4 saat sonra hasta evine gönderiliyor ve 3-6 ay içinde de sonuç alınıyor.

Kök hücre tedavisi; özellikle diğer tedavilere yanıt vermeyen, orta ve ağır derecede sertleşme bozukluğu olan hastalar için uygulanabilir bir tedavi seçeneği olarak hızla gelişmektedir. Çok sayıda klinik öncesi veri, yayınlanmış klinik çalışma ve devam eden birçok klinik çalışma ile hem doktorlar hem de hastalar bu ileri teknoloji, doğal ve yan etkisiz tedaviyi kullanmaya başlamıştır.

Bu gönderiyi paylaş


WeCreativez WhatsApp Support
Doktorunuza sormak istediklerinizi WhatsApp üzerinden hemen sorabilirsiniz.
Merhaba, sorularınızı bekliyoruz.